°C
“KİMİN MALINI KİME VERİYORSUN”
10.9.2018
557
Başkan Akay’a cevap veren Öğe, “Kendisi ifadelerinde olayı başka bir noktaya çekti. Bunun propagandasını yapıyor, ama yemezler. Yine canbazlık yapıyor. Biz parkın oyun gruplarına ödenen parayı sorduk, ‘Evet, verdik’ dedi. Yani kimin malını kime veriyorsun?” dedi.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklaması ile Tepe Mevkii’nde bulunan 23 Nisan Çocuk Parkı’ndaki çocuk oyun gruplarına ödenen rakamları doğrulamasının ardından Belediye Başkanı Vahap Akay’a sert çıktı. AK Parti İlçe Başkanı Öğe, “Bunlar bizim vatandaşlarımızın ödediği faturalarla, vergilerle toplanan para. Sen kimin malını kime veriyorsun” dedi.

“İŞİN ASLI ‘YÜRÜTTÜK YÜRÜTMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ’ DEDİ”

Öğe Belediye Başkanı Vahap Akay’ın açıklamasında konuyu farklı yerlere çektiğini belirterek, “Belediye Başkanı herhalde anlayışta biraz sıkıntı yaşıyor. Çerkezköy Tepe Emlak Konutları’nda biz parka karşı olduğumuzu söylemedik. Oyun Gruplarının bu fiyata yapılıp yapılmadığını sorduk. Ama belediye başkanı ‘Siz parka karşısınız, siz park yapılmasını istemiyorsunuz’ diyerek, farklı bir konuya çekti. Eğer Çerkezköylülerimiz de bu konuyu öyle anladılarsa, yanlış anlamışlar. Biz parkın yapılmasına karşı değiliz. Bu fahiş fiyatlara nasıl yapıldığını sorduk. Kendisi pişkinlikle şu ifadelerde bulundu, ‘Evet, verdik, vermeye de devam edeceğiz’ dedi. Yani işin aslı ‘Yürüttük, yürütmeye de devam edeceğiz’ dedi. İşin aslı bu” diye konuştu.

“CAMBAZLIK YAPIYOR”

Belediye Başkanı Vahap Akay’a yönelik sert eleştirilerine devam eden Öğe, “Maalesef kendisi ifadelerinde olayı başka bir noktaya çekti. Bunun propagandasını yapıyor, ama yemezler. Yine cambazlık yapıyor. Biz parkın oyun gruplarına ödenen parayı sorduk, ‘Evet, verdik’ dedi. Yani kimin malını kime veriyorsun?’ Siz basın mensuplarını tepeye toplayıp neden basın açıklaması gereği duyduk? Biz halkın bilgilenmesini istedik, kararı kamuoyu versin dedik. Siz Çaylak Sokağa çıktınız mı? Eski adı Çaylak Sokak’tı şimdi Martı Sokak. Bir bakın bakalım bir çivi çakılmış mı? Belediye sadece birkaç caddede iş yapıyor, onu da söküp takıyor” şeklinde konuştu.

“ÇANAKKALE’DEKİ BİR KAYNAKÇIYA ÇERKEZKÖY’ÜN İŞİNİ YAPTIRMAK İŞ DEĞİL”

Edirne Uzunköprü ilçesinin Bıldır Köyü’nde Çerkezköy Belediyesi’nin çöp kutusunun çıktığını belirten Öğe, “Sen kimin malını kime gönderiyorsun. Bu kimin köyü? Çerkezköy’de iş yapmak şu şekilde oluşuyor. Hani minareyi çalan kılıfını hazırlar ya. Doğrudan temin denilen bir ihale yöntemi var. Bu nedir? Belediyenin acil yapması gereken eylemler. Zamanı geçirilmeyecek konular doğrudan teminle ihale edilir. Belediye aracının lastiği patlamıştır, bunu doğrudan temin ile yaparsınız. Çanakkale’de olan bir kaynakçıya, Çerkezköy’ün parkının kaynakları doğrudan teminle yapılacak iş değil. Kim bu demirci? Örnek veriyorum, bunlar konunun tamamı değil” açıklamalarında bulundu.

“ÇERKEZKÖY’E YATIRIM YAPILACAKSA DESTEKÇİSİ OLURUZ”

Öğe, açıklamasına şu sözlerle devam etti, “Çerkezköy’de beğenirsiniz beğenmezsiniz ama önceki dönemlerde doğrudan temin ile yapılan ihaleler halka açılırdı. İnternetten yayınla kardeşim. Madem şeffaf yönetimsin. 2018 Denetleme Raporu’nda doğrudan temin ile yapılan ihaleler var. Belediyenin önünde bir kar küresi vardı, yılbaşında vatandaşların fotoğraf çekilmesi için. 3 Günlüğüne 10 bin liraya kiralanmış. Ederi 3 bin, 3 bin 500 lira olan ürünü 10 bin liraya kiralama. Bu bizim ödediğimiz su faturalarından, vergilerden çıkıyor. Evet, Çerkezköy’e bir yatırım yapılacaksa, biz de destekçisi oluruz. Bu olayı biz kamuoyunun vicdanına bıraktık” dedi.

“SEN 4 BUÇUK YILDA NE YAPTIN ONU ANLAT”

Son olarak açıklamasını şu sözlerle sonlandıran Öğe, “Bizim hiçbir siyasi kaygımız yok. Biz karşımızda kim oluşa olsun, belediyeye AK Parti bayrağını dikeceğiz. Belediyeyi neden eleştiriyorsunuz? Diye açıklama yapıyor. Biz neden eleştirdiğimizi söylüyoruz. Millet 10 yıllık kaldırımda yürüyor, Çaylak Sokağa çivi çakılmamış sen diyorsun ki ‘Verdik’ yani ver de insaflı ver, ayıptır. Belli bir dönemde yapılanları anlatma. İşte bir Ali Ertem döneminde ne oldu deme. Millet seni seçmiş bitti. Sen 4 buçuk yılda ne yaptın onu anlat. Bazı yatırımlarımızı da hala kendisi yapmış gibi açıklama yapıyor. Devletin dere ıslahı ile ilgili bir projesi vardı, 4 yıldan beri Büyükşehir’in burası kamulaştırması bekleniyor. Köprüyü Devlet Su İşleri yaptı, herkes belediye yaptı zannediyor” diyerek açıklamasını noktaladı.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34