°C
“BU ÜLKENİN KATAR’IN HİBESİNE İHTİYACI YOK”
18.09.2018
178
CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Yazıktır, günahtır. Bu ülkenin Katar’ın hibesine ihtiyacı yok. Bu ülkenin Katar Emiri’nin kullandığı uçağı, kullanmaya ihtiyacı yok” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

“BU SİZİN KRİZİNİZ DEĞİL, SIRTINA ÇÖKTÜĞÜNÜZ MİLLETİN KRİZİ”

Öztrak açıklamalarında hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmelere yönelik değerlendirmede bulunan Öztrak, “Geçtiğimiz hafta tek adam, TESK Genel Kurulu’nda, ‘Bu kriz bizim krizimiz değildir’ dedi. Evet, sizin kriziniz değil. Aslında bu kriz, sofrasına 2 günde bir, bir kap et yemeği koyamayan 29 milyon vatandaşımızın krizi. Bu kriz, 1 ay içinde aldığı yumurta yüzde 20 zamlanan, son 2 ayda kullandığı elektriğe yüzde 18, doğalgaza yüzde 14 daha fazla para ödemek zorunda kalan Ayşe Teyzemizin krizi. Bu kriz, faturayı görünce ay sonunu getirebilmek için, aldığı malları kasada bırakmak zorunda kalan emekli Ali Rıza Amca’nın krizi. Bu kriz, işini korumaya çalışan işçinin, emekçinin krizi. Bu kriz, işyerini korumaya çalışan esnafın krizi. Bu kriz, fabrikasını kurtarmaya çalışan sanayicinin krizi. Bu kriz, gübre fiyatlarıyla ürün fiyatları arasında ezilip kalan, arazisini önümüzdeki yıl nasıl ekeceğini düşünen çiftçimizin krizi. Evet, bu kriz sizlerin krizi değil. Bu kriz, sizlerin sırtına çöktüğünüz milletimizin krizi” dedi.

“BU ÜLKENİN KATAR’IN HİBESİNE İHTİYACI YOK”

Katar Emiri’nin Türkiye’ye hibe ettiği iddia edilen uçakla da ilgili açıklama yapan Öztrak, “Saraylarda oturuyorlar, efulileri içiyorlar, smoothieleri içiyorlar, aile boyu seyahatler yapıyorlar, gösterişli toplantılar yapıyorlar ama son bir şey yaptılar ki bu gerçekten her şeyin tuz biberi oldu. Türkiye’ye Katar, bir uçan saray hediye etmiş, hibe etmiş. Ama öncesi var. Diyor ki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı, aslında diyor biz bu uçakla ilgilendik. Yani millet krizde inim inim inlerken, onlar bir uçan saray almak için gerekli girişimlerde bulunmuşlar. Katar Emiri’de demiş ki, ‘Ben bu uçağı Türkiye’ye satmam, hibe ederim’ Yazıktır, günahtır. Bu ülkenin Katar’ın hibesine ihtiyacı yok. Bu ülkenin Katar Emiri’nin kullandığı uçağı, kullanmaya ihtiyacı yok. Bu ülkenin yöneticilerinin saray uçaklarla, uçan saraylarla sağa sola gitmelerine de ihtiyaç yok, gerek yok. Bırakın Katar’ı, herhangi bir ülke kalkıp bize 500 milyonluk bir uçak hibe etse, bizim onurumuza dokunur, gururumuzu zedeler” diye konuştu.

“HAVALİMANI GECİKECEK Mİ?”

Son olarak İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı ile ilgili yapılan eylemlere değinen Öztrak, “Bir de şuanda önümüzde bu uçan sarayın ineceği bir havaalanı meselesi var. Buna 3. Havaalanı diyorlar. Bu havaalanını açtıklarında ikincisini kapatacaklar. Dolayısıyla İstanbul’da 2 tane havaalanı olacak. Dolayısıyla bu 2. Havaalanı. Önce bu havaalanının pistlerinin çöktüğünü duyduk. Sonra taşımalarla ilgili yapılan ihalelerde sorunlar var dendi. Şimdi orada çalışan emekçiler ayakta. Emekçiler tahta kurusundan şikayet ediyor, dayak yiyorlar, ölen emekçiler var. İnsanca çalışma şartları istiyorlar. Onlar insanca çalışma şartları istiyorlar, üzerlerine TOMA’larla gidiliyor, biber gazı sıkılıyor, kapıları kırılıyor, emekçiler gözaltına alınıyor. Şuanda bir Genel Başkan Yardımcımız Sayın Veli Ağbaba ve 10 arkadaşımız sabahtan oraya gittiler. Ne oluyor? İstanbul Valisi açıklama yapıyor. Burada diyor bir provokasyon girişimi var diyor, havaalanının açılışıyla ilgili. Bu havaalanının açılışı galiba 29 Ekim’e yetişmeyecek. O nedenle de iktidar bunun yetişmemesiyle ilgili gerekçe arıyor. Gerekçe ne olursa olsun, Türkiye 24 Haziran’dan sonra tek adam rejimine geçmiştir. Kim ne yaparsa yapsın bir tane sorumlu vardır, o da tek adam. 29 Ekim’de bu havaalanı açılmazsa, bunun hesabı tek adamdan sorulacaktır” şeklinde konuştu.

“ASKERİMİZİN TIRNAĞINA ZARAR GELSE SORUMLUSU TEK ADAMDIR”

Öztrak açıklamalarına şu sözlerle son verdi, “Bizim hala Suriye’de bini aşkın askerimiz vardır. Bunların tırnağına zarar gelirse, tek bir sorumlu biliriz. O da tek adamdır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com