°C
“OKULDA AİLE ORTAMI VAR”
21.09.2018
228
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Gördüğüm kadarıyla okulumuzda bir aile ortamı var. Başarının ana sırrı bu. Aile ortamı korunursa, velilerimizin okulumuzla bütünleşmesi sağlanırsa, veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği neticesinde başarı gelecektir” dedi.

Vali Mehmet Ceylan beraberinde Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ile birlikte Süleymanpaşa’da bulunan Kadriye Nazif Gölge Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERE TAVSİYEDE BULUNDU

Ziyareti sırasında sınıflara girerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Vali Ceylan öğrencilere; kitap okumaları, derslerine iyi çalışmalarını öğretmenlerini ve ailelerini dinlemeleri tavsiyelerinde bulunarak yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilerimiz için başarılı geçmesini diledi.

“AİLE ORTAMI KORUNURSA, BAŞARI GELECEKTİR”

Vali Mehmet Ceylan, okul idarecileri ve öğretmenler ile öğretmenler odasında bir araya gelerek okulun eğitim durumu ve ihtiyaçları hakkında istişarelerde bulundu. Okulda aile ortamı gördüğünü söyleyen Vali Ceylan, “Başarının ana sırrı bu. Aile ortamı korunursa, velilerimizin okulumuzla bütünleşmesi sağlanırsa, veli, öğretmen ve öğrenci işbirliği neticesinde başarı gelecektir.” dedi.

“ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAMALIYIZ”

Öğretmenlere özellikle öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları ve teknoloji bağımlılığından uzak kalmaları noktasında dikkat etmelerini ifade eden Vali Ceylan, “Çağımızın rahatsızlığı haline gelen teknoloji bağımlılığından çocuklarımızı ayrı tutmak için teknolojiyi öğrencilerimize gerekli zamanlarda ve verimli şekilde kullanmalarını öğretmeliyiz. Bu konuda ve de kitap okuma alışkanlığı kazandırılması noktasında hassas olmanızı rica ediyorum. Bir diğer önemli husus öğrencilerimizin spor yapması. Spor yapmaları için öğrencilerimizi bilinçlendirmeli ve onları spora yönlendirmeliyiz. Eğitim ve öğretimi bir arada en iyi şekilde yürütmeli ve öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız.” dedi.

Haber/Abdulkadir Arslan

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com