°C
AMBARDERE’DE GENELENEKSEL KIR KERMESİ…
21.09.2018
509
Özel Ambardere Ortaokul Öğrenci Yurdu’nda yatılı olarak kalan öğrenciler yararına düzenlenen ‘Geleneksel Kır Kermesi’nin bir yenisi dün törenle açıldı. 4 gün açık kalacak kermeste, yiyecek, içecekler satışa sunuldu.

Özel Ambardere Ortaokul Öğrenci Yurdu’nda, gıda kermesi düzenlendi. Tüm Çerkezköy halkı kermese davet edilirken, Türkiye’nin dört bir yanından yöresel lezzetlerin vatandaşlarla buluşacağı kaydedildi.

GELENEKSEL KERMES AÇILDI

Ambardere Eğitim Hizmetleri Yardım Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ‘Kır Kermesi’ nin bir yenisi gerçekleştirildi. Çerkezköy Fatih Mahallesi Armutlu Sokak Ambardere Özel Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu’nun bahçesinde düzenlenen kermeste, bir birinden lezzetli yiyecekler satışa sunulmaya başladı. Kermese yurt yöneticileri, hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

KAMELYALARIN ALTINDA İKRAM

Yurt bahçesindeki açık hava kamelyaları altında kurulan sofraya geçen davetlilere Erzurum’un meşhur cağ kebabı, Akçaabat köfte ve et döner ile pide ayran ikramı yapıldı.

4 GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK

Birbirinden leziz yiyeceklerin yer aldığı kermes, 24 Eylül’e kadar açık olacak. Kermesin açılışında konuşan Yurt Müdürü Mehmet Perpelek, “4 gün boyunca açık kalacak kermesimize tüm Çerkezköylü hemşerilerimizi bekliyoruz. Piknik yapmak içinde gelebilirler. Herkesi bekliyoruz. Ayrıca davetimize icabet eden tüm dostlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber/Abdulkadir ARSLAN

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com