°C
MİNİK DOSTLARIMIZI UNUTMADILAR
4.10.2018
406
Çerkezköy Atatürk İlkokulu 2-A Sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Saniye Memiş eşliğinde Çerkezköy Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti.

Atatürk İlkokulu öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Çerkezköy Belediyesi Hayvan Barınağı’na ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette oldukça keyifli vakit geçiren öğrenciler, Hayvan Barınağı’ndaki sevimli yavrulara battaniye ve mama hediye ettiler.

OLDUKÇA KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER

Atatürk İlkokulu öğrencileri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında Çerkezköy Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti. 31 öğrencinin katıldığı barınak ziyaretinde minik dostlarını gören 2-A sınıfı öğrencileri oldukça keyifli vakit geçirdiler. Zorlu kış şartlarına hazırlık amacıyla, evlerinde bulunan battaniye, kazak, çarşaf, havlu ve kedi-köpek maması getiren öğrenciler, sevimli dostlarına hediye ettiler.

“BİLİNÇLİ DAVRANALIM, HAYVANLARI KORUYALIM”

Barınak içindeki bölümleri tek tek gezen öğrenciler, merak ettikleri soruları görevlilere sordular. Öğrencilerle yakından ilgilenen Çerkezköy Hayvan Barınağı Veterineri Elif Uysal, ’’ Çocuklar, yolda, sokakta, mahallenizde sahipsiz yaralanmış, hasta vb. kötü durumda olan hayvan görürseniz mutlaka bizlere ve belediyeye haber verin ki onları tedavi edelim, koruma ve bakım altına alalım. Soğuk kış günleri kapımızda. Birçok hayvan açlıktan ve susuzluktan hatta soğuktan donarak ölüyor. Bizler bilinçli olalım, onları koruyalım. Kapılarımızın önüne yiyecek ve su bırakalım’’ dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Öğrencilerde hayvan sevgisi oluşturmak ve onları korumanın önemine dikkat çekmek için hayvan barınağını ziyaret ettiklerini ifade eden 2-A Sınıfı Öğretmeni Saniye Memiş, kendileriyle yakından ilgilenen ve destek olan Çerkezköy Belediyesi Veterineri Elif Uysal ve diğer barınak çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com