°C
HALI ALIRKEN MARKADAN ŞAŞMAYIN, SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMAYIN
9.11.2018
117
Çerkezköy’ün halı piyasası hakkında bilgiler veren Çerkezköy’de Nilay Halı firması adı altında birçok halı markasının temsilciliğini yapan ve ayrıca Sanat Halı Çerkezköy Marka Temsilciliğini üstlenen Hüseyin Akpınar, yeni konutlar ve dairelerin faaliyete geçmesiyle halılara olan rağbetin de arttığını ifade etti. Akpınar, kalitesiz halıların sağlık üzerindeki etkilerine de dikkat çekti.

Çerkezköy’de halı piyasasının inşaat sektörüyle doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Akpınar, buna bağlı olarak son günlerde halı satışlarının düştüğünü dile getirdi. Piyasalarda yaşanan dalgalanmanın kendilerini de etkilediğini belirten Akpınar, Çerkezköy’de konut satışlarının çok düştüğünü buna bağlı olarak da halı satışlarının da azaldığını kaydetti. Yeni bir daireye taşınan vatandaşların, evini de yeni ürünlerle süslediğine dikkat çeken Akpınar, buna bağlı olarak da yeni halılara olan rağbetin son günlerde azaldığını ifade etti.

EN MARKA HALILAR

Çerkezköy’de Türkiye’nin önde gelen halı markalarını satışa sunan firmanın Nilay Halı firması olduğunu söyleyen Akpınar, “Çerkezköylülere en iyi şekilde, en marka, en moda ve en sağlıklı halıları ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Son aylarda bir duraklama yaşarsak da, herkesin maddi durumuna uygun bir şekilde satışlarımız devam ediyor. Çerkezköy’de yaklaşık 25 işletmede halı satışları yapılıyor. Bunların 7 tanesi Nilay Halı firması bünyesinde Çerkezköylülere Türkiye’nin önde gelen markalarını sunuyor. Çerkezköy’de marka halıları satan firma Nilay Halı kuruluşudur.” ifadelerini kullandı.

MERDİVEN ALTI UYARISI

Halının basit bir ev eşyası olmadığını vurgulayan Akpınar, seçilen halının evin güzelliğini, şıklığını ve zarafetini katlayan bir aksesuar olduğunu aktardı. Bunun farkında olan vatandaşların da merdiven altında satışı yapılan halılar yerine, marka halıları tercih etmekten yana olduğunu açıklayan Akpınar, “Merdiven altında satılan halılardan vatandaşlarımızın kesinlikle uzak durması gerekiyor. Çünkü bu tür halılar genellikle kanserojen madde ile üretildiği için sağlık açısından büyük tehlike oluşturuyor. Kalitesiz ürünlerle imal edildikleri için de ucuza satılıyor ve bu durum da vatandaşın aklını çelebiliyor. Bunun için vatandaşların bu tür halılardan uzak durması ve çocuklarını da bu tür halılardan uzak tutması gerekiyor.” diye konuştu.

TÜRKİYE HALI SEKTÖRÜNDE BİR NUMARA

Halı fiyatlarının kalitesine göre değiştiğini belirten Akpınar, “Her cebe uygun halılarımız mevcut” dedi. Türkiye’nin halı sektöründe bir numara olduğunu kaydeden Akpınar, Çerkezköy’de 20 yılık bir deneyim ve 10 yıldır da Nilay Halı firması olarak hizmet verdiklerini dile getirdi. Akpınar, “Böyle uzun bir süredir hizmet verdiğimiz için de her evde mutlaka bir halımız vardır. Hemen hemen herkesin evine misafir olmuş bir firma olduğumuzu söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR İÇİN ANTİBAKTERİYEL HALILAR TERCİH EDİLMELİ

Halı alacak kişilerin ‘halı işte’ deyip geçmemesi gerektiğini belirten Akpınar, kalitesiz ürünlerin kanserojen madde içerebildiği konusunda uyardı. Çerkezköylülere daha marka halıları tercih etmeleri konusunda tavsiyede bulunan Akpınar, kalitesiz halıların koku ve rutubet yaptığına dikkat çekti. Kalitesiz ürünlerin özellikle çocuklar üzerindeki zararının çok olduğunu ifade eden Akpınar, “Çocukların sağlığı için güvenilir markalardan antibakteriyel halılar tercih edilmesi gerekiyor.” dedi.

HABER/Fırat YAKUT

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com